14 lipca 2021 r. Wójt Gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis wraz z innymi samorządowcami z Powiatu Lidzbarskiego i Bartoszyckiego brał udział w spotkaniu dotyczącym Rządowego Programu Polski Ład.

Nowy rządowy program realizowany jest przez Bank Gospodarstwa Krajowego i polega na dofinansowaniu inwestycji realizowanych przez JST w całej Polsce m.in. infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, modernizacji źródeł ciepła na zeroemisyjne czy gospodarowania odpadami.

Samorządowcy poznali założenia oraz szanse i możliwości rządowego programu dotyczącego wielu dziedzin życia społecznego i gospodarczego. Zawiera on najważniejsze aspekty w życiu Polaków takie jak: Plan na zdrowie, Uczciwa praca-godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska-nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia-czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

Print Friendly, PDF & Email