Święto Konstytucji 3 Maja jest jednym z najważniejszych świąt państwowych Rzeczypospolitej Polskiej. Obchodzone jest na pamiątkę uchwalenia w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji – aktu prawnego określającego zasady działania państwa oraz prawa i obowiązki obywateli.

Wójt Gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis wziął udział w obchodach miejskich, które rozpoczęły się mszą święta w kościele pw. św. ap. Piotra i Pawła w Lidzbarku Warmińskim. Po mszy przedstawiciele samorządów, służb mundurowych, poczty sztandarowe i przedstawiciele środowisk patriotycznych wzięli udział w uroczystościach na cmentarzu komunalnym pod pomnikiem “W hołdzie poległym pomordowanym i zamęczonym obrońcom ojczyzny”.

Dalsza część uroczystych obchodów odbyła się pod Wysoką Bramą, gdzie zorganizowano Piknik Patriotyczny.

Fot. Archiwum Urzędu Miasta w Lidzbarku Warmińskim

Print Friendly, PDF & Email