W dniu 31 marca br. podczas XXIX Sesji Rady Powiatu Lidzbarskiego nagrodzono laureatów plebiscytu Gazety Lidzbarskiej „Super Sołtys” i „Najfajniejsza Wieś”. W konkursie wyróżniono sołtysów z terenu powiatu lidzbarskiego, którzy na co dzień bardzo mocno angażują się w życie i rozwój swojego sołectwa.

Z terenu gminy Lidzbark Warmiński wyróżnienia Super Sołtysa otrzymali: Wiesława Pieńkowska z Kraszewa i Janusz Szyszko ze Świętnika. Najfajniejszą wsią gminy Lidzbark Warmiński została miejscowość Babiak.

Wójt Gminy Fabian Andrukajtis podziękował laureatom za ciężką pracę i aktywną postawę na rzecz wspólnoty lokalnej. Podkreślił, że działania Sołtysów przyczyniają się nie tylko do rozwoju wsi, ale jednocześnie do rozwoju całej gminy. Dzięki ich pracy wieś zmienia swoje oblicze. Staje się zadbana i nowoczesna, co sprawia, że młodzi ludzie coraz częściej zaczynają dostrzegać rodzinną miejscowość jako atrakcyjne miejsce zamieszkania i wiążą z nią swoje przyszłe życie. Jeszcze raz składamy gratulacje i życzymy wielu sukcesów oraz pomyślności
w życiu osobistym.

Print Friendly, PDF & Email