Jubileusz pożycia małżeńskiego jakim są Złote Gody to niezwykła rocznica, tak jak niezwykłe są pary, które wspólnie przeżyły w jednym związku 50 lat.
W tym roku w gminie wiejskiej Lidzbark Warmiński takich par było 19, natomiast Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które nadawane są przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej otrzymało 11 par, ponieważ nie wszystkie złożyły wniosek.

Przypominamy, aby zainicjować procedurę nadania Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, należy dokonać zgłoszenia jubileuszu w Urzędzie Stanu Cywilnego właściwym ze względu na miejsce zameldowania.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, podobnie jak w roku ubiegłym nie organizowano uroczystości w Urzędzie Stanu Cywilnego w Lidzbarku Warmińskim. Wójt Gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis odwiedził mieszkańców w ich własnych domach, gdzie wręczył medale, kwiaty i prezenty oraz złożył życzenia.

– To były bardzo miłe spotkania w rodzinnej atmosferze. Mieszkańcy przyjęli mnie naprawdę bardzo serdecznie. Z niektórymi już się znałem, a z innymi pierwszy raz mogłem porozmawiać. Osobisty kontakt z ludźmi, którzy przeżyli ponad pół wieku, bez względu na różne przeciwności losu, to cenne doświadczenie również dla mnie samego – powiedział Wójt Gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis.

Tegoroczni Jubilaci:
1. Alina i Andrzej Baran
2. Krystyna i Stanisław Barchańscy
3. Monika i Bronisław Galiszewscy
4. Barbara i Janusz Józwik
5. Maria i Jarosław Kaciuba
6. Teresa i Ryszard Karaźniewicz
7. Genowefa i Janusz Mikołajczyk
8. Lidia i Andrzej Palimąka
9. Krystyna i Mieczysław Piwowarscy
10. Jadwiga i Stefan Wolscy
11. Irena i Stefan Zacharscy

Jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego naszym Jubilatom, spokoju, pomyślności i zdrowia na dalsze lata wspólnego życia.

Print Friendly, PDF & Email