ul. Krasickiego 1, 11-100 Lidzbark Warmiński

kartaOgólnopolska Karta Dużej Rodziny

16 czerwca 2014 r. ruszył rządowy program dla rodzin wielodzietnych. W ramach programu wprowadzona została Karta Dużej Rodziny, jako dokument zapewniający specjalne uprawnienia i zniżki rodzinom wielodzietnym, bez względu na dochód.

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest rodzinie, która utrzymuje przynajmniej trójkę dzieci. Dotyczy to także rodzin zastępczych oraz rodzinnych domów dziecka. Karta przyznawana jest dzieciom do ukończenia 18 lub 25 roku życia, jeśli uczą się w szkole lub studiują. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio. Imienne karty z numerem pesel wydawane są bezpłatnie każdemu członkowi rodziny. Rodziny wielodzietne zamieszkałe na terenie gminy Lidzbark Warmiński, spełniające warunki określone w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 27 maja 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu dla rodzin wielodzietnych (Dz. U. z 2014 r. poz. 755), mogą składać wnioski o przyznanie Karty Dużej Rodziny w Urzędzie Gminy w Lidzbarku Warmińskim , pok. nr 32.

Aktualny wykaz zniżek oferowanych przez Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny dostępny jest na stornie www.rodzina.gov.pl.

Więcej informacji na temat programu znajduje się na stronie http://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/karta-duzej-rodziny.

Niniejszy program nie wpływa na obowiązującą w Gminie Lidzbark Warmiński „Kartę Dużej Rodziny” przyznającą uprawnienia rodzinom wielodzietnym.

 

Jak zostać Partnerem Karty Dużej Rodziny

 

Kartka z kalendarza

300+

mapa interaktywna
Sieć drogowa

atlas

Współpraca zagraniczna

WMIR

krajowa mapa zagrozen