Nieformalna grupa „Gram, bo kocham” razem z Gminne Centrum Kultury w Pilniku realizuje projekt „Rozśpiewana Gmina Lidzbark Warmiński – muzyka prosto z serca”. Partnerem projektu jest Gmina Lidzbark Warmiński.

Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Celem projektu jest popularyzacja twórczości trzech zespołów muzycznych z Gminy wiejskiej Lidzbark Warmiński: Kapeli Ludowej „Rogóżanie”, Zespołu Ludowego „Furman” i „Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Gminy Lidzbark Warmiński”.

W ramach projektu odbywają się występy artystyczne, warsztaty muzyczne, a zwieńczeniem będzie nagranie płyty
z utworami wszystkich Zespołów.

projekt Rozśpiewana Gmina

Print Friendly, PDF & Email