W dniu wczorajszym, tj. 20 marca br. w olsztyńskiej hali Urania spotkało się około 1000 reprezentantów sołectw z całego województwa warmińsko-mazurskiego, aby wspólnie świętować dzień sołtysa, który przypadał na 11 marca.

Samorządowe Forum Sołtysów Warmii i Mazur to cykliczne wydarzenie organizowane przez Warmińsko-Mazurski Urząd Marszałkowski. To właśnie podczas tego wydarzenia najbardziej aktywni sołtysi otrzymują wyróżnienia od Marszałka Województwa. W gronie nagrodzonych znalazła się między innymi Joanna Łobata, sołtys sołectwa Rogóż, która przybyła wraz z innymi przedstawicielami sołtysów z terenu gminy Lidzbark Warmiński.

Podczas tegorocznego wydarzenia uczestnicy mogli degustować regionalne przysmaki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz posłuchać zespołu Enej.

Print Friendly, PDF & Email