W piątek, 8 grudnia br. w Delegaturze Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu, Wójt Gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis podpisał Akt Notarialny utworzenia Spółki pod nazwą Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Sp. z o.o. „Pojezierze”, do której przystąpiła także Gmina Lidzbark Warmiński. W sumie spółkę tworzy 10 gmin i Skarb Państwa, którego prawa wykonuje Krajowy Zasób Mieszkaniowy.

Podstawowym celem działalności Spółki jest budowanie domów mieszkalnych społecznych na wynajem o umiarkowanym czynszu i z możliwością wykupu. Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe, to kolejny pomysł rządu na wsparcie rynku mieszkaniowego dla osób nie mających zdolności kredytowej.

Tak jak już wspominaliśmy wcześniej, Gmina Lidzbark Warmiński planuje budowę mieszkań w miejscowości Pilnik, jeśli Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przekaże gminie grunty na ten cel. Jak dodaje Wójt Gminy jest to dobra lokalizacja ze względu na bliskość położenia miasta i dobrego dojazdu np. do pracy.

SIM

Print Friendly, PDF & Email