W poniedziałek, 5 grudnia 2022 roku przypada 155. rocznica urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego. To właśnie jego osoba przychodzi nam na myśl, gdy wspominamy wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę – wielkiego człowieka i Polaka, który całym sercem i duszą oddany był swojej Ojczyźnie.

Z tej okazji w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rogóżu w dniu 6 grudnia zorganizowano „Śniadanie z Marszałkiem”. Na to niezwykłe wydarzenie przybyli zaproszeni goście m.in. Zastępca Wójta Gminy Lidzbark Warmiński Tomasz Kołodziejczyk z Przewodniczącym Rady Gminy Markiem Werbickim i radną Iwoną Końka, którzy złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową Marszałka umieszczoną przed wejściem do szkoły.

Przy ogromnym zaangażowaniu Pani Dyrektor Brygidy Małeć oraz grona pedagogicznego i rodziców, społeczność szkolna przybliżyła wszystkim postać Józefa Piłsudskiego poprzez wspaniałe widowisko oraz poczęstunek w postaci ulubionych potraw Marszałka: twarogu, miodu, ogórków i herbaty z kardamonem.

Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rogóżu od wielu lat uczy patriotyzmu i przywiązania do historii, wychowując dzieci i młodzież w duchu umiłowania Ojczyzny, oraz kształtuje najwyższe ideały i nieprzemijające wartości.

„Śniadanie z Marszałkiem” jest nie tylko lekcją zdrowych nawyków żywieniowych, ale przede ważnym elementem edukacji szkolnej w zakresie oddania szacunku i pamięci patrona szkoły.

Print Friendly, PDF & Email