W sobotę, 27 maja br. przy Gminnym Centrum Kultury w Pilniku odbył się Gminny Dzień Dziecka organizowany w ramach XXV Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny pod hasłem „Razem tworzymy rodzinę”.

Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Wiejska Lidzbark Warmiński, Gminne Centrum Kultury w Pilniku, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lidzbarku Warmińskim oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, którzy zadbali o bezpłatne atrakcje i poczęstunek dla rodzin.

Oficjalnego otwarcia Gminnego Dnia Dziecka dokonał Wójt Gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis, który przywitał dzieci wraz z rodzicami oraz wspomniał jak ważna jest rodzina w życiu każdego z nas.

Na samym początku Wójt Gminy Fabian Andrukajtis wraz z Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Pilniku Pauliną Zdanowicz wręczyli nagrody w Konkursie Fotograficznym „Kilometry Natury Gminy Wiejskiej Lidzbark Warmiński 2023”. Konkurs kierowany był do uczniów Szkół Podstawowych z terenu Gminy Lidzbark Warmiński.

W kategorii kl. I – IV

I miejsce zdobyła Victoria Licznerska (uczennica Szkoły Podstawowej w Rogóżu) za zdjęcie wykonane nad Jeziorem Wielochowskim. Pejzaż nocny – efekt nokturnu. Nostalgiczne ujęcie po zachodzie słońca, interesująca kompozycja obrazu.

Miejsce II – Szymon Daniszewski (uczeń Szkoły Podstawowej w Runowie) za zdjęcie wykonane w Babiaku. Ujęcie pejzażu nawiązujące do romantyzmu w sztuce.

Miejsce III – Nikola Wojczulanio (uczennica Szkoły Podstawowej w Runowie) za zdjęcie wykonane w Runowie: Interesujące ujęcie kompozycyjne, świadoma obserwacja przyrody.

W kategorii kl. V – VIII

I miejsce zdobyła Patrycja Jarosz (uczennica Szkoły Podstawowej w Runowie) za zdjęcie roślin wykonane w Runowie. Zdjęcie wykonane w technice makro, oryginalne podejście do tematu, interesujące ujęcie świata, nawiązanie do nurtu ekologicznego.

Miejsce II – Krystian Chomej (uczeń Szkoły Podstawowej w Kraszewie) za zdjęcie wykonane w Kraszewie. Zdjęcie interesujące kompozycyjnie, odrealnienie przyrody, pokazane w ciekawej, abstrakcyjnej formie.

Miejsce III – Alekander Jankowski (uczeń Szkoły podstawowej w Kraszewie) za zdjęcie wykonane w Kłębowie. Zdjęcie o ciekawej kompozycji – pokazanie „ramy” w obrazie. Ujęcie człowieka i zwierzęcia jako funkcjonujących w przyrodzie. Zastosowanie wydobycia głębi, pokazanie perspektywy.

Następnie na scenie zaprezentował się Teatr Katarynka z Gdańska ze spektaklem dla dzieci „Morskie Opowieści” oraz animacjami scenicznymi.

Dla najmłodszych mieszkańców gminy przewidziano szereg bezpłatnych atrakcji wśród, których znalazły się: malowanie twarzy, balonowe zoo, fotościanka, bańki mydlane, brokatowe tatuaże, dmuchańce, warsztaty dzikiej czekolady i kultury Meksyku, przejażdżki krosami czy videobudka.

Dzieci miały również okazję otrzymać swój portret naszkicowany przez pana Józefa Mikę oraz obejrzeć wystawę prac podopiecznych pracowni plastycznej Gminnego Centrum Kultury w Pilniku.

Wszyscy chętni mogli skorzystać z darmowych: kiełbasek, słodkości, waty cukrowej i napojów.

Na festynie pojawiła się również maskotka Kota i Tygryska, z którymi dzieci robiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Ale to nie wszystko. Dzieci wraz z rodzicami mogły wziąć udział w licznych zabawach i konkursach z bardzo atrakcyjnymi nagrodami. Oczywiście nie zabrakło pokazów sprzętu strażackiego zaprezentowanego przez Ochotniczą Straż Pożarną w Stryjkowie, sprzętu wojskowego z 9. Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim, radiowozu policyjnego i motocyklu z Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim, a także śmieciarki wraz ze stoiskiem Firmy KOMA, która organizowała konkursy ekologiczne.

Na scenie zaprezentował się Zespół Muzyki Myśliwskiej, który prowadzi Andrzej Mierzejewski oraz uczestnicy pracowni wokalnej GCK w Pilniku, którą prowadzi Anna Rybska.

Dziękujmy za tak liczny udział we wspólnej zabawie.

Chcielibyśmy również szczególne podziękowania skierować do wszystkich osób, firm, stowarzyszeń, wolontariuszy, harcerzy, partnerów i współorganizatorów festynu za wielkie serce, za wsparcie rzeczowe i finansowe oraz pomoc w organizacji Gminnego Dnia Dziecka, który na pewno zapadnie w pamięci wszystkich dzieci. O efekcie wydarzenia najlepiej świadczy reakcja dzieci. Ich uśmiechy to najlepsza nagroda dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie wydarzenia.

PARTNERZY:

– Stowarzyszenie Działaczy Pomocy Społecznej „Wszyscy razem”

– Klub Młodego Wolontariusza, Wolę Wariant Wolontariat

– Hufiec ZHP Ziemi Lidzbarskiej

– Joannici Lidzbark Warmiński

– Komenda Powiatowa Policji w Lidzbarku Warmińskim

– 9 Warmiński Pułk Rozpoznawczy w Lidzbarku Warmińskim

– Ochotnicza Straż Pożarna w Stryjkowie

– KOMA Olsztyn

– Fun budka 360 °

– Kino Ignacy, Lidzbarski Dom Kultury

– Warmia Fitness Lidzbark Warmiński

– Polmlek Lidzbark Warmiński

– Pałac i Folwark Galiny

– Camera Caffe Lidzbark Warmiński

– Pizzeria Venezia Lidzbark Warmiński

– Cukierenka „u Anety”, Kraszewo

– Dolce Vita Lidzbark Warmiński

– Księgarnia Papirus

– Gabinet masażu klasycznego Ewa Jarzyńska

– Sklep zoologiczny BARY Lidzbark Warmiński

i kilku innym o wielkim sercuJ

DZIĘKUJEMY!!!

Print Friendly, PDF & Email