Gmina Lidzbark Warmiński wzięła udział w projekcie pn. „Pod biało-czerwoną”, dzięki któremu gminy z całej Polski mogły składać wnioski o zakup i montaż masztu z biało-czerwoną flagą.

Nowy maszt przed Urzędem Gminy Lidzbark Warmiński stanął dzięki głosom mieszkańców, bowiem zakup masztu i flagi Polski zależał od aktywności mieszkańców gminy. Aby wziąć udział w akcji, nasza gmina musiała zebrać przynajmniej 100 głosów za pomocą serwisu internetowego. Głos poparcia dla tej inicjatywy mogli oddawać wszyscy mieszkańcy naszej gminy.

Projekt „Pod biało – czerwoną” to przedsięwzięcie realizowane pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, które ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Ma nie tylko  uhonorować poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale również zachęcić do patriotycznych postaw i dumy bycia Polakami.

Celem projektu było także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczanie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to, jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków.

Oficjalne wciągnięcie flagi państwowej na maszt odbyło się 22 grudnia 2022 roku.

Print Friendly, PDF & Email