W marcu bieżącego roku Gmina Lidzbark Warmiński podpisała umowę z Energa Oświetlenie na kompleksowe świadczenie usługi oświetleniowej. Umowa została zawarta na okres 4 lat i dotyczy utrzymania i konserwacji istniejącej drogowej infrastruktury oświetleniowej, jak również jej modernizacji.

Aktualnie trwają prace polegające na wymianie sodowych opraw oświetleniowych wraz z osprzętem na energooszczędne oprawy w technologii LED.  Prace przeprowadzono już między innymi w miejscowościach: Stryjkowo, Kochanówka, Blanki, Runowo i Kraszewo.

Zgodnie z warunkami umowy, do końca 2023 roku, modernizacja oświetlenia zostanie przeprowadzona na terenie całej gminy wiejskiej Lidzbark Warmiński. Ta inwestycja pozwoli na zwiększenie efektywności energetycznej oraz poprawę bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców Gminy Lidzbark Warmiński.

Technologia oświetlenia LED zapewni dłuższą żywotność w stosunku do tradycyjnych źródeł światła – co będzie miało przełożenie na oszczędności dla samorządu w wyniku ograniczenia ponoszonych kosztów w związku z przyszłym utrzymaniem i konserwacją oświetlenia. Ponadto nowoczesne oświetlenie dróg za pomocą opraw LED w sposób znaczący ograniczy efekt tzw. zanieczyszczenia światłem, mając niebagatelny wpływ na kwestie związane z ochroną środowiska.

Print Friendly, PDF & Email