W zeszły piątek 15 marca na zaproszenie Wójta Gminy Pana Fabiana Andrukajtis sołtysi oraz radni Gminy Lidzbark Warmiński wraz z zaproszonymi gośćmi spotkali się w Gminnym Centrum Kultury. Powodem spotkania był przypadający na 11 marca – Dzień Sołtysa oraz koniec kadencji pracy wójta i Rady Gminy.

Spotkanie było doskonałą okazją żeby podsumować kadencję oraz podziękować za kolejny rok ciężkiej pracy na rzecz mieszkańców Gminy. Obecni na spotkaniu zapoznali się z prezentacją dotyczącą funkcjonowania gminy przez ostatnie 10 lat z wyszczególnieniem najważniejszych wykonanych inwestycji ale również z uwzględnieniem tych planowanych.

Wójt uhonorował wszystkich przybyłych sołtysów podkreślając że sołtys to jedna z najstarszych funkcji społecznych w naszym kraju, sięgająca czasów średniowiecza. W całej Polsce jest ich około 40 tysięcy w naszej gminie dokładnie czterdziestu. Sołtysi to ludzie, do których mieszkańcy mogą zgłaszać się z najróżniejszymi problemami, skargami czy pomysłami. Dobry, rozsądny i pomocny sołtys z pewnością jest niezastąpiony w swojej wsi, bowiem jak mało kto zna potrzeby sąsiadów.

Zbliżające się wybory zakończą kolejną kadencję pracy wójta oraz Rady Gminy więc na piątkowym spotkaniu Wójt podziękował Radnym i podkreślił jak ważna jest współpraca władzy wykonawczej z ustawodawczą. W imieniu Radnych głos zabrał Przewodniczący Rady – Marek Werbicki, który pełni również funkcję sołtysa wsi Ignalin, ze swojej strony podziękował za mijającą kadencję i owocną współpracę.

Podziękowania należą się Pani Dyrektor Paulinie Zdanowicz oraz pracownikom Gminnego Centrum Kultury za przygotowanie spotkania okraszonego niezwykłymi pokazami tańca, akrobatyki i teatru światła.

Print Friendly, PDF & Email