W tym roku mija 20. Rocznica śmierci młodszego aspiranta Marka Cekały, który w dniu 17 sierpnia 2002 r. w Mikołajkach poniósł śmierć w pościgu za uzbrojonymi przestępcami. Postawa mł. asp. Marka Cekały stała się symbolem odwagi i ofiarności policjantów na Warmii i Mazurach. Na pamiątkę jego bohaterskiej śmierci, w siedzibie oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie odsłonięto tablicę pamiątkową. W uroczystościach brali m.in. udział samorządowcy z powiatu lidzbarskiego: Jan Harhaj Starosta Lidzbarski, Jacek Wiśniowski Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego i Fabian Andrukajtis Wójt Gminy Lidzbark Warmiński.

Po raz pierwszy przy tej okazji zostały również wręczone statuetki “Profundae Agnitionis Ergo” ufundowane przez Warmińsko-Mazurski NSZZ Policjantów. Otrzymali je Jadwiga Cekała matka poległego policjanta, Artur Chojecki Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Gustaw Marek Brzezin Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, ks. Józef Górzyński Arcybiskup Metropolita Warmiński oraz Jan Harhaj Starosta Lidzbarski.

Pamiątkowe tabliczki zostały wręczone Burmistrzowi Lidzbarka Warmińskiego oraz Wójtowi Gminy Lidzbark Warmiński. To właśnie Lidzbark Warmiński jest w tym roku gospodarzem Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn im. mł. asp. Marka Cekały o Puchar Komendanta Głównego Policji, który odbywał się w dniach 14-16.09.2022 r.

Sportowe wydarzenie cieszące się dużą popularnością wśród mundurowych pasjonatów piłki nożnej upamiętniało 20. Rocznicę śmierci młodszego aspiranta Marka Cekały.

W tegorocznych zmaganiach udział wzięło 27 drużyn z całego kraju. Honorowym patronatem turniej objął Komendant Główny Policji, Wojewoda Warmińsko-Mazurski oraz Marszałem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Zmagania rozrywane były w trzech kategoriach: wśród kobiety oraz dwóch męskich: Open i 35+.

Zwyciężczyniami VII Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn im. mł. asp. Marka Cekały zostały zawodniczki drużyny Reprezentacji Polskiej Policji. Drużyna ta w finale zmierzyła się z reprezentacją KWP w Poznaniu, która po zaciętym meczu uplasowała się na drugim miejscu. Trzecie miejsce przypadło drużynie z KWP w Łodzi.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Karolina Gruszka z Reprezentacji Polskiej Policji, tytuł najlepszego strzelca tegorocznych zawodów otrzymała Andżelika Grzywna z KWP w Lublinie, a najlepszą bramkarką okazała się Adrianna Raś z KWP w Poznaniu.

W kategorii męskiej Open zwyciężyła drużyna Reprezentacji Polskiej Policji, drugie miejsce wywalczyli zawodnicy z KWP w Łodzi, a na trzecim miejscu znalazła się drużyna reprezentująca KWP w Radomiu.

Najlepszym strzelcem w kategorii Open został Michał Chrabąszcz z Reprezentacji Polskiej Policji. Tytuł najlepszego zawodnika powędrował do Krystiana Grzywacza z KSP, a najlepszym bramkarzem tej kategorii został Artur Krysiak z KWP w Łodzi.

W kategorii 35 + zwyciężyła drużyna KWP w Lublinie, drugie miejsce zajęli zawodnicy z KWP w Białymstoku, a na trzecim miejscu stanęli reprezentanci KWP w Kielcach.

Najlepszym strzelcem w kategorii 35+ został Łukasz Piotrowski z KWP w Kielcach. Tytuł najlepszego zawodnika powędrował do Piotra Stalęgi z KWP w Lublinie, a najlepszym bramkarzem tej kategorii został Łuksza Sobolewski z KWP w Lublinie.

Wójt Gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis miał przyjemność wręczyć puchary wszystkim najlepszym bramkarzom turnieju.

Jednym z ostatnich rozegranych podczas turnieju meczy był towarzyski mecz pokazowy pomiędzy reprezentacją kierownictwa warmińsko-mazurskiej Policji, a przedstawicielami lidzbarskich władz. Po zaciętej walce stosunkiem bramek 5:2 wygrali policjanci.

Organizatorami Turnieju byli:
Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie
Warmińsko-Mazurski Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Olsztynie
Starostwo Powiatowe w Lidzbarku Warmińskim
Gmina miejska Lidzbark Warmiński
Gmina wiejska Lidzbark Warmiński

Print Friendly, PDF & Email