W dniu 26 kwietnia 2023 r. w Lidzbarku Warmińskim odbyły się eliminacje powiatowe kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju rywalizowało 15 drużyn szkół podstawowych powiatu lidzbarskiego. Gminę Lidzbark Warmiński reprezentowali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Kraszewie.

Uczestnicy turnieju pisali test z przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań oraz uczestniczyli konkurencjach praktycznych: jazda rowerem po Miasteczku Ruchu Drogowego, jazda rowerem – tor przeszkód i pierwsza pomoc przedmedyczna.

W kategorii I zwyciężyli:
I miejsce – SP Bażyny
II miejsce – SP Nr 1 w Lidzbarku Warmińskim
III miejsce – SP Nr 1 w Ornecie
Szkoła Podstawowa w Kraszewie zajęła IV miejsce.

W kategorii II zwyciężyli:
I miejsce – SP Nr 4 w Ornecie
II miejsce – SP Nr 1 w Ornecie
III miejsce – SP Kraszewo

Gratulujemy!!!

Print Friendly, PDF & Email