W czwartek, 20 października br. Wójt Gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis wziął udział w jubileuszu 30 – lecia powstania Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich. Uroczyste zgromadzenie przedstawicieli wszystkich zrzeszonych gmin odbyło się w wielkim refektarzu lidzbarskiego zamku. Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich powstał 9 maja 1992 roku i zrzesza ponad 60 członków.

Następnego dnia Wójt Gminy miał przyjemność gościć w Urzędzie Gminy samorządowców m.in. Wójta Gminy Gietrzwałd Jana Kasprowicza, Wójta Gminy Kruklanki Bartłomieja Kłoczko oraz Wójta Gminy Małdyty Marcina Krajewskiego. Spotkanie miało na celu omówienie spraw bieżących dotyczących m.in. dodatku węglowego jak również wymianę doświadczeń w zakresie zarządzania drogami i podniesienie skuteczności realizowanych zadań w zakresie drogownictwa. Samorządowcy zwiedzili bazę techniczno – biurową w Długołęce, a także realizowane inwestycje drogowe. Spotkanie miało pozytywny oddźwięk wśród wójtów, którzy byli pod wrażeniem posiadanego przez gminę sprzętu i rozwoju gminy.

Print Friendly, PDF & Email