W dniu dzisiejszym, tj. 8 lutego br. Wójt Gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis miał zaszczyt gościć w Urzędzie Gminy Pana Piotra Baczewskiego Pełnomocnika Wojewody Warmińsko-Mazurskiego do spraw seniorów oraz mniejszości narodowych i etnicznych.

– Jestem zaszczycony, że nasza wieloletnia i owocna współpraca ma szanse na jeszcze większy wymiar. Pan Piotr Baczewski jako nowo powołany Pełnomocnik Wojewody Warmińsko-Mazurskiego do spraw seniorów oraz mniejszości narodowych i etnicznych został doceniony przez Wojewodę za swoje poświęcenie oraz wieloletnią pracę w obszarach społecznych jako Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Profilaktyki Zdrowia „Jesteśmy Razem”/ Centrum Barka w Górowie Iławeckim, z którym mamy przyjemność od wielu lat współpracować. Jest osobą z ogromną wiedzą i bogatym doświadczeniem w zakresie działań na rzecz osób starszych i niepełnosprawnych. Uwzględniając plany rozwojowe gminy jestem przekonany, że wspólne działania będą szansą dla mieszkańców na lepsze i godniejsze życie – powiedział Wójt Gminy Fabian Andrukajtis.

Wójt przedstawił Pełnomocnikowi koncepcję stworzenia Dziennego Domu Seniora po byłej szkole w Kłębowie, na które Gmina pozyskała dofinansowanie w kwocie około 5 mln zł. Ponadto wyraził nadzieję na owocną współpracę oraz wsparcie merytoryczne przy realizacji inwestycji.

Na spotkaniu obecna była również Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lidzbarku Warmińskim Pani Justyna Rysik, która również złożyła gratulacje Panu Piotrowi Baczewskiemu z tak zaszczytnej funkcji.

 

Print Friendly, PDF & Email