14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto wszystkich nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Z tej okazji, we wtorek
17 października Wójt Gminy Fabian Andrukajtis wraz ze współpracownikami spotkał się z Dyrektorami placówek oświatowych z terenu gminy Lidzbark Warmiński: Panią Beatą Domarecką, Panią Brygidą Małeć oraz Panią Sylwią Chmura.

Na terenie gminy obecnie funkcjonują trzy szkoły: w Kraszewie, w Rogóżu i w Runowie, które w sposób szczególny kształtują wśród uczniów właściwe postawy społeczne. Należy wspomnieć, iż każda z placówek ma swoją tożsamość, indywidualność oraz swojego Patrona – Wielkiego Polaka, który stanowi wzorzec do naśladowania dla młodego pokolenia tj. Kraszewo – świętego Karola Wojtyłę, Rogóż – Marszałka Józefa Piłsudskiego i Runowo – świętego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Wójt Gminy z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożył na ręce Dyrekcji szkół serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom, pedagogom oraz pracownikom obsługi za poświęcenie włożone w nauczanie oraz wychowanie dzieci i młodzieży. Życzył wielu sukcesów zawodowych i wytrwałości
w pokonywaniu codziennych trudności.

Spotkanie było również okazją do rozmów o bieżących sprawach dotyczących szkolnictwa.

Print Friendly, PDF & Email