25 czerwca 2023 r. w godzinach porannych Wiceminister Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka wraz z Wójtem Gminy Lidzbark Warmiński Fabianem Andrukajtis spotkali się z druhami z trzech Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Lidzbark Warmiński tj. OSP Runowo, OSP Rogóż i OSP Stryjkowo. Spotkanie miało miejsce w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Runowie.

Wiceminister pogratulował strażakom nowego sztandaru oraz zaangażowania „…pełnicie wyjątkową służbę. Dziękuję że dbacie o nasze życie, nasze zdrowie, ale także, że jesteście motorem działalności społecznej”. Dodał również, że gratuluje Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, która „świadczy o ciągłości pokoleń, czyli to co jest najważniejsze w funkcjonowaniu OSP”.

Wiceminister wspomniał, że prężnie działająca jednostka OSP Runowo to również zasługa dobrej współpracy i starań Wójta Gminy, który wspiera strażaków.

Na zakończenie wizytacji Wiceminister Andrzej Śliwka wraz z Wójtem Gminy Fabianem Andrukajtis przekazał na ręce Prezesa OSP Runowo Zbigniewa Orodzińskiego środki ochrony indywidualnej, których zakupienie było możliwe dzięki wsparciu uzyskanemu z Fundacji PKO Banku Polskiego.

Print Friendly, PDF & Email