Szanowni Mieszkańcy,

Zwracamy się do Państwa z ważną prośbą o zachowanie ostrożności przy zawieraniu umów z firmami, które oferują pomoc w uzyskaniu dofinansowania z programu „Czyste powietrze”.

Program „Czyste powietrze” to rządowy program mający na celu poprawę jakości powietrza poprzez wymianę starych pieców i termomodernizację budynków. Cieszy się on dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców.

Nie dopuśćmy aby na terenie naszej gminy odnotowano przypadki firm, które próbują wykorzystać tę sytuację, nakłaniając mieszkańców do podpisywania niekorzystnych umów. Mogą one zawierać wysokie opłaty pośrednictwa, ukryte koszty lub nierealne obietnice.

Dlatego zwracamy się do Państwa z apelem o zachowanie czujności i ostrożności.Przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy, prosimy o dokładne zapoznanie się z jej warunkami oraz upewnienie się czy firma jest wiarygodna i legalnie działająca.

Pamiętajcie, że złożenie wniosku o dofinansowanie w ramach programu „Czyste powietrze” jest darmowe. Nie musicie korzystać z usług pośredników, by uzyskać te środki. Wystarczy skontaktować się bezpośrednio z realizatorem programu lub punktem konsultacyjnym.

Zachęcamy Państwa również do podzielenia się tą informacją z sąsiadami i znajomymi, aby uchronić jak największą liczbę osób przed potencjalnymi próbami oszustwa.

Wspólnie zadbajmy o czyste powietrze, ale również o bezpieczeństwo naszej społeczności.

 

Print Friendly, PDF & Email