Akcja integracja to projekt, którego głównym celem była INTEGRACJA. Integracja dzieci z terenu Gminy Lidzbark Warmiński oraz najmłodszych, którzy przybyli do nas z Ukrainy i potrzebują wsparcia w nawiązaniu relacji i odnalezienia siebie w nowej rzeczywistości. W ramach projektu zrealizowano dwa integracyjne spotkania wprowadzające, integracyjne warsztaty pieczenia eko pizzy w mobilnym piecu wg tradycyjnej receptury podczas Gminnego Dnia Dziecka, a także spotkanie integracyjne podsumowujące całość przedsięwzięcia. Dotowanym było Stowarzyszenie Monument, Grupą Nieformalną Pozytywni Działacze.
Projekt realizowany był ze środków programu mikrodotacji Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO-Warmia Mazury Lokalnie 5 dofinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030.

Print Friendly, PDF & Email