Drodzy Mieszkańcy!
20 października 2022 r. Sejm RP uchwalił ustawę o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe, na mocy której gminy będą mogły do 30 kwietnia 2023 r. kupować węgiel, który następnie będą sprzedawać dla swoich mieszkańców po preferencyjnych cenach.

Proces legislacyjny nie został jeszcze zakończony.

Do zakupu węgla uprawnione są te gospodarstwa domowe, którym przysługuje dodatek węglowy. Cena zakupu węgla przez mieszkańców Gminy na warunkach preferencyjnych wyniesie maksymalnie 2 000 zł za tonę.

Zgodnie z ww. ustawą, aby kupić węgiel od gminy niezbędne będzie złożenie stosownego wniosku.

W związku z tym, Gmina musi dokonać WSTĘPNEGO ustalenia liczby gospodarstw domowych zainteresowanych preferencyjnym zakupem.

Aby zweryfikować potrzeby naszych mieszkańców zachęcamy osoby, które spełniają kryteria uprawniające do otrzymania dodatku węglowego, do składania WNIOSKU O PREFERENCYJNY ZAKUP PALIWA STAŁEGO DLA GOSPODARSTWA DOMOWEGO. Wnioski dostępne są w Urzędzie Gminy Lidzbark Warmiński przy ul. Krasickiego 1 w pokoju nr 1.

Informujemy, że wnioski zbierane do czasu wejścia w życie obecnie procedowanej ustawy posłużą jedynie do oszacowania ilości zapotrzebowania na węgiel.

Wniosek do pobrania >    Wniosek_o_zakup_preferencyjny

Print Friendly, PDF & Email