W najbliższym czasie do uczniów szkół podstawowych z terenu gminy wiejskiej Lidzbark Warmiński trafią materiały edukacyjne dotyczące wojewódzkiego projektu profilaktycznego pn. „Profilaktyka Smyka”.

Materiały zostały już przekazane na ręce Dyrekcji Szkół Podstawowych w Kraszewie, Rogóżu i Runowie przez Wójta Gminy Lidzbark Warmiński Fabiana Andrukajtis, który przykłada szczególną wagę do gminnej polityki prorodzinnej, dbając o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców.

Program profilaktyczny „Profilaktyka Smyka” adresowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Najmłodsi otrzymają książeczki o przygodach niesfornej Poli. Opracowanie „Na ratunek Poli”, której autorką jest policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie kom. Jolanta Sorkowicz, składa się z 13 rymowanych historyjek, w których główna bohaterka doświadcza wielu przygód obrazujących inny problem z zakresu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, a z pomocą jej spieszy Supermen w mundurze – przyjaciel Policjant, ratujący ją z każdej opresji. Do nauczycieli trafią natomiast materiały pomocnicze m.in. dwa komplety scenariuszy lekcji (do wyboru), kolorowanki, pieczątka z Polą, karty pracy ucznia, piosenka oraz dyplom.

– Dzięki dużemu zainteresowaniu projektem mogliśmy rozszerzyć jego zasięg i podjąć współpracę z sąsiadującymi gminami. Partnerami akcji „Profilaktyka Smyka” w powiecie lidzbarskim jest miasto Lidzbark Warmiński, gmina Kiwity, Lubomino oraz Komenda Powiatowa Policji w Lidzbarku Warmińskim. Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie oraz Wojewoda Warmińsko – Mazurski. Należy również podkreślić, że projekt ten uzyskał pozytywną opinię Warmińsko – Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Gorąco zachęcam rodziców do czytania dzieciom przygód Poli, które mają miejsce w Lidzbarku Warmińskim i okolicach. Poznanie zasad bezpieczeństwa m.in. w ruchu drogowym, w internecie czy na podwórku może uchronić najmłodszych od wielu zagrożeń oraz nauczyć postępowania w różnych sytuacjach życiowych – powiedział Wójt Gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis.

Print Friendly, PDF & Email