W sobotę, 30 września 2023 r. na hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Karola Wojtyły w Kraszewie odbył się Ogólnopolski Turniej Bokserski. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Wiceminister Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka. Gospodarzem turnieju był Elite Fight Club Lidzbark Warmiński, a gmina wiejska Lidzbark Warmiński była areną pięściarskich zmagań jak również współorganizatorem i fundatorem nagród.

W Turnieju udział wzięły zespoły: Tygrys Elbląg, Fight Club Koszalin, Fight Center Dobre Miasto, Boks Olsztyn, Champion Wołomin, Zatoka Braniewo, Jabłoński Boxing Team Gdynia, Husaria Gołdap, Junior Świątki, Olimpia Lidzbark Warmiński, Wisła Tczew. Zgłoszono blisko 100 zawodników.

Podczas imprezy podziękowano osobom wspierającym inicjatywę oraz pomoc w organizacji, a byli to:
Wiceminister Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka
Wójt Gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis
Przewodniczący Rady Gminy Lidzbark Warmiński Marek Werbicki
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kraszewie Beata Domarecka
Prezes Warmińsko – Mazurskiego Związku Bokserskiego Roman Kruszyński.

Statuetki ufundowane przez Wiceministra za najlepszą walkę powędrowały do Kamila Horby z Elite Fight Club Lidzbark Warmiński oraz Patryka Dudy z Fight Club Koszalin. Najlepszym zawodnikiem został Wojciech Cegiełka z klubu Elite Fight Club Lidzbark Warmiński. To pierwsza odsłona tej imprezy, ale mamy nadzieję, że nie ostatnia, bo lokalne społeczeństwo z wielkim zaangażowaniem kibicowało miejscowym zawodnikom. Walki były na wysokim poziomie i dostarczały ogrom emocji.

Print Friendly, PDF & Email