1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W kościele św. ap. Piotra i Pawła w Lidzbarku Warmińskim odbyła się uroczysta msza święta ku pamięci żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy przeciwstawili się sowieckiej agresji i reżimowi komunistycznemu.

Na cmentarzu komunalnym przed Pomnikiem w Hołdzie Poległym, Pomordowanym i Zamęczonym Obrońcom Ojczyzny 1939-1956 Wójt Gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Markiem Werbickim oraz innymi przedstawicielami samorządu, służb mundurowych, kół AK, harcerzy, reprezentacji szkół, a także wielu osób reprezentujących różne środowiska złożyli kwiaty i znicze pamięci.

Cześć i chwała bohaterom!

Foto: https://www.facebook.com/umlidzbarkwarminski

Print Friendly, PDF & Email