Jubileusz pożycia małżeńskiego jakim są Złote Gody to niezwykła rocznica, tak jak niezwykłe są pary, które wspólnie  przeżyły w jednym związku 50 lat. Jak mówił św. Jan Paweł II „Musicie być silni miłością, która wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, wszystko przetrzyma, tą miłością, która nigdy nie zawiedzie”. Ta złota myśl z pewnością jest życiowym mottem czternastu par z terenu gminy wiejskiej Lidzbark Warmiński, które obchodziły w tym roku swój  jubileusz 50 – lecia pożycia małżeńskiego.

W piątek, 1 grudnia br., Wójt Gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis wręczył Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Odznaczenia te są dowodem uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny.

Jak wspominali Jubilaci, przez pół wieku wspólnie dzielili troski i radości życia codziennego. Każdy dzień przynosił nowe powody do szczęścia, ale niejednokrotnie także smutki i problemy. Nie zawsze wszystko układało się po ich myśli, często na swojej drodze napotykali trudności, ale dzięki wspólnym staraniom, wzajemnemu wsparciu i szczególnej miłości jaka ich połączyła, udało im się wspólnymi siłami pokonać wszystkie przeciwieństwa losu. Teraz mogą z dumą podziwiać owoce wieloletniej miłości – dzieci oraz wnuki, które udało im się wychować na dobrych i wartościowych ludzi.

O prawdziwym szczęściu mogą mówić:

Mieszkańcy wsi Kraszewo: Barbara i Tadeusz Gadomscy, Władysława i Tadeusz Matera, Anna i Czesław Rodziewicz oraz Władysława i Jan Talko.

Mieszkańcy wsi Rogóż: Maria i Franciszek Zakrzewscy, Bożena i Mirosław Plaskota oraz Jadwiga i Daniel Kwiatkowscy.

Mieszkańcy wsi Markajmy: Helena i Piotr Marszewscy oraz Elżbieta i Ryszard Koper.

Mieszkańcy wsi Babiak: Jadwiga i Józef Kołodziejek oraz Teresa i Wiesław Horbacz.

A także Państwo Zofia i Zbigniew Konstanty z Wróblika oraz Państwo Aleksandra i Bohdan Klimowicz z Red.

Niestety, nie wszystkie odznaczone przez Prezydenta pary mogły uczestniczyć w tegorocznym spotkaniu. Stan zdrowia nie pozwolił wszystkim na przybycie.

Wszystkim parom, które zostały odznaczone, serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia i miłości na kolejne, wspólne lata.

 

Print Friendly, PDF & Email