Firma KOMA informuje, że w wyniku mrozów z niektórych pojemników odpady nie wypadały do zasypu przez podniesienie mechaniczne. W związku z warunkami pogodowymi pojemniki na odpady zmieszane mogą pozostać nieopróżnione. Wówczas odpady zostaną zabrane w następnym, wskazanym w harmonogramie terminie.

Jak ułatwić proces odbioru zimą:

– unikanie przeładowania pojemnika – nie powinno się odpadów ubijać, czy upychać;
– w miarę możliwości trzymanie pojemnika w miejscu/pomieszczeniu o dodatniej temperaturze (garaż, pomieszczenie gospodarcze);
– oddzielenie zamarzniętej zawartości od ścian pojemnika w momencie wystawiania go do odbioru – jeżeli istnieje taka możliwość.

Za zaistniałą sytuację przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość w tej kwestii. Dołożymy wszelkich starań, aby wszystkie wytworzone przez mieszkańców w tym czasie odpady zostały odebrane w kolejnych terminach.

 

Print Friendly, PDF & Email