17 listopada br. w Gminnym Centrum Kultury w Pilniku w miłej i ciepłej atmosferze seniorzy świętowali z okazji II Gminnego Dnia Seniora. Było to interdyscyplinarne spotkanie z muzyką, kulturą i literaturą.

Gospodarz uroczystości, Wójt Gminy Fabian Andrukajtis złożył życzenia wszystkim Seniorom oraz podkreślił jak ważna jest aktywność osób starszych. Zapowiedział realizację nowej inwestycji tj. modernizację budynku po byłej szkole w Kłębowie, gdzie zostanie utworzony Dzienny Dom Seniora, na którą gmina otrzymała dofinansowanie w kwocie 5 mln zł w ramach Polskiego Ładu.

Wójt złożył również podziękowania Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Paulinie Zdanowicz za organizację II Gminnego Dnia Seniora oraz Kierownikowi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lidzbarku Warmińskim Justynie Rysik za współtworzenie programu uroczystości.

Podczas wydarzenia odbyło się spotkanie autorskie z dziennikarką i pisarką związaną z Warmią, Panią Wiolettę Sawicką, która w swoich powieściach obyczajowych pisze o bogatej historii regionu oraz kulturze Warmii i Mazur.
Autorka powieści przygotowała niespodziankę dla publiczności, w postaci książek, które każdy mógł zabrać ze sobą do domu.

W muzyczną podróż do filmowej rzeczywistości zabrał wszystkich Kwartet Tomasza Mieczykowskiego, który wykonał hity filmowe takie jak: „Fly me to the moon”, „Vabank”, „07 zgłoś się”.

Największą atrakcją wieczoru był koncert zespołu „Dziani i Gwiazdy Cygańskie”, który rozgrzał publiczność przekazując jej gorącą i dobrą energię niesioną przez rytmiczną muzykę cygańską.

Święto Seniorów to również okazja do celebrowania i doceniania starszych osób, które wyróżniają się szczególną aktywnością na rzecz swojej małej ojczyzny i jej mieszkańców. Jest to dzień, który ma na celu podkreślenie wkładu seniorów w życie społeczne. Dlatego podczas tego wydarzenia rozstrzygnięto konkurs „Aktywny Senior”. Tytuł ten otrzymały trzy Panie z terenu gminy wiejskiej Lidzbark Warmiński: Lucja Kuczyńska, Anna Czeryba i Lidia Palimąka, które oprócz pamiątkowej szarfy, kwiatów i dyplomu, otrzymały bony w wysokości 1 000,00 zł finansowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie (KOWR). Wręczenia dokonał Wójt Gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis wraz z przedstawicielem KOWR Panem Marcinem Kazimierczukiem.
Na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji w tym m.in. fotolustro, tort oraz poczęstunek przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Lidzbark Warmiński.
Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna, którą poprowadził zespół Czesław Band z Runowa.

Organizatorami wydarzenia była Gmina wiejska Lidzbark Warmiński, Gminne Centrum Kultury w Pilniku oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lidzbarku Warmińskim. Partnerem Strategicznym wydarzenia był Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Oddział Terenowy w Olsztynie.

Print Friendly, PDF & Email