W piątek, 26 maja 2023 roku w Bibliotece Uniwersyteckiej UWM w Olsztynie odbyły się wojewódzkie warmińsko-mazurskie eliminacje 46 Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Konkurs ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej i szeroko rozumianego ratownictwa.

Do etapu wojewódzkiego zostali zakwalifikowani laureaci pierwszych miejsc w 16 eliminacjach powiatowych – łącznie 47 osób w trzech grupach wiekowych.

Gminę Lidzbark Warmiński jak i cały powiat lidzbarski reprezentował Wojciech Gorajczyk uczeń Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Kraszewie, który w swojej kategorii wiekowej tj. kl. V-VIII wygrał etap gminny i powiatowy.

Komisja konkursowa, po sprawdzeniu testów pisemnych zawierających 30 zamkniętych pytań, w trudnym i wymagającym finale ustnym wyłoniła zwycięzców eliminacji wojewódzkich.

Gratulujemy Wojciechowi Gorajczykowi, który po raz kolejny zaprezentował wysoki poziom i zajął I miejsce w wojewódzkich eliminacjach konkursu OTWP w swojej kategorii wiekowej.

Wojtek będzie reprezentował województwo warmińsko-mazurskie podczas finału centralnego OTWP, który odbędzie się już 3-4 czerwca br. we Wrześni (woj. wielkopolskie).

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!!!

Print Friendly, PDF & Email