19 marca br. w Gminnym Centrum Kultury w Pilniku przeprowadzono eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież zapobiega pożarom”. Turniej służy propagowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, czy organizacji ochrony przeciwpożarowej.

W tegorocznej edycji wzięło udział 14 uczniów ze szkół funkcjonujących na terenie gminy Lidzbark Warmiński. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych tj. I grupa: klasy I – IV, oraz II grupa: klasy V – VIII.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim
mł. kpt Piotr Wołejko, Zastępca Wójta Tomasz Kołodziejczyk, Prezes Oddziału Gminnego OSP w Lidzbarku Warmińskim Damian Kardymowicz oraz Komendant Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych Paweł Straszyński.

A oto wyniki w poszczególnych kategoriach:

Kategoria I:
I miejsce – Hanna Pawlak SP Kraszewo
II miejsce – Oskar Talara SP Kraszewo
III miejsce – Zuzanna Borowa SP Rogóż

Kategoria II:
I miejsce – Wojciech Gorajczyk SP Kraszewo
II miejsce – Szymon Zapaśnik SP Runowo
III miejsce – Jakub Najmowicz SP Kraszewo

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Gminę Lidzbark Warmiński.

Warto zaznaczyć, że pierwsze miejsca zajęli laureaci zeszłorocznej edycji, w tym aż troje ze Stryjkowa, w którym bardzo prężnie działa Ochotnicza Straż Pożarna. Gratulujemy wysokiego poziomu wiedzy.

Do etapu powiatowego kwalifikują się dwa pierwsze miejsca z każdej grupy wiekowej. Życzymy powodzenia na kolejnym etapie konkursu.

Print Friendly, PDF & Email