W sobotę, 25 maja br. przy Gminnym Centrum Kultury w Pilniku odbył się Gminny Dzień Dziecka organizowany w ramach XXVI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny pod hasłem: ,,Dobro rodziny czy nadgodziny”.
 
Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Wiejska Lidzbark Warmiński, Gminne Centrum Kultury w Pilniku, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lidzbarku Warmińskim oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
 
Wydarzenie przyciągnęło wiele rodzin, które mogły skorzystać z szerokiej gamy bezpłatnych atrakcji przygotowanych na ten wyjątkowy dzień.
Na scenie, jako pierwsze zaprezentowały się wokalistki z Gminnego Centrum Kultury w Pilniku. Następnie grupy Dance Control ze Studia Tańca Emilii Kozłowskiej przeniosły wszystkich w niezwykły świat tańca.
 
Mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy zapewnili całym rodzinom klauni Ruphert i Rico. Były wesołe piosenki, blok rozrywkowo – konkursowy, malowanie buzi i włosów, deszcz baniek mydlanych i konfetti, a także liczne prezenty dla każdego dziecka.
 
Rodziny mogły odpocząć w strefie piknikowej, korzystając z dostępnych koców i poduszek. Była to doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu i podziwiania występów artystycznych.
 
Dla najmłodszych mieszkańców gminy przewidziano szereg bezpłatnych atrakcji wśród, których znalazły się m.in.: malowanie twarzy, balonowe zoo, bańki mydlane, tatuaże, dmuchańce, oraz inne animacje przygotowane przez Hufiec ZHP Ziemi Lidzbarskiej, a także portrety, fotościanka, warsztaty tworzenia kolorowych lizaków czy video budka 360˚ . Wszyscy chętni mogli skorzystać z darmowych: kiełbasek, waty cukrowej, lodów, jogurtów i napojów.
Największą wyczekiwaną atrakcją okazała się Piana Party, która przyciągnęła uwagę wszystkich uczestników, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Piana Party okazała się prawdziwym hitem Gminnego Dnia Dziecka, dodając jeszcze więcej radości i energii do już pełnego atrakcji wydarzenia.
 
Jak co roku tak i tym razem nie zabrakło pokazów sprzętu strażackiego zaprezentowanego przez Ochotniczą Straż Pożarną w Rogóżu, sprzętu wojskowego z 9. Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim oraz śmieciarki wraz ze stoiskiem Firmy KOMA, która organizowała konkursy ekologiczne.
Wydarzenie okazało się wielkim sukcesem, przynosząc mnóstwo radości i uśmiechów na twarzach najmłodszych mieszkańców. Dziękujmy za tak liczny udział we wspólnej zabawie.
 
Chcielibyśmy również szczególne podziękowania skierować do wszystkich osób, firm, stowarzyszeń, wolontariuszy, harcerzy, partnerów i współorganizatorów festynu za wielkie serce, za wsparcie rzeczowe i finansowe oraz pomoc w organizacji Gminnego Dnia Dziecka, który na pewno zapadnie w pamięci wszystkich dzieci. O efekcie wydarzenia najlepiej świadczy reakcja dzieci. Ich uśmiechy to najlepsza nagroda dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie wydarzenia.
 
PARTNERZY:
– Dance Control Studio Tańca Emilia Kozłowska
9 Warmiński Pułk Rozpoznawczy im. płk. Zygmunta Szendzielarza ps. „ŁUPASZKA”
Polmlek Lidzbark Warmiński
– Sklep Zoologiczny BARY Łukasz Gudowicz
Pizzeria Venezia Damian Krumin
– Gabinet Masażu Klasycznego Ewa Jarzyńska
– Palac i Folwark Galiny www.palac-galiny.pl
– Księgarnia Papirus
i kilku innym o wielkim sercu!
DZIĘKUJEMY!!!
Print Friendly, PDF & Email