To już czwarty festyn rodzinny jaki odbył się podczas wakacji. Tym razem mogliśmy bawić się w Rogóżu.

Oprócz występów zespołów i solistów na najmłodszych uczestników czekały liczne niespodzianki: fotobudka, iluzjonista, dmuchańce, zabawy prowadzone przez animatorkę i wolontariuszki ze Stowarzyszenia Działaczy Pomocy Społecznej „Wszyscy Razem” z Rogóża, wata cukrowa, popcorn, portrety i wiele innych. Jak zwykle największą atrakcją dla dzieci były pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej z Rogóża i sprzęt wojskowy z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego z Lidzbarka Warmińskiego. Ponadto można było się sprawdzić w konkurencjach sportowych z nagrodami. Dopełnieniem spotkania były domowe wypieki i przysmaki przygotowane dla mieszkańców przez sołectwo Rogóż. Podczas festynu zorganizowany były również mobilny punkt szczepień. Z możliwości zaszczepienia się szczepionką przeciwko COVID – 19 skorzystało aż 85 osób.

Organizatorami festynu była Gmina Lidzbark Warmiński, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pilniku, oraz Sołectwo Rogóż.

Wszystkich mieszkańców gminy zapraszamy na ostatni letni festyn do Kraszewa – 28 sierpnia.

Print Friendly, PDF & Email