W dniu 20.10.2022 r. na terenie uzdrowiskowym w Lidzbarku Warmińskim odbyły się ćwiczenia mające na celu koordynację działań ratowniczo – gaśniczych w sytuacji wystąpienia pożaru na obszarach infrastruktury uzdrowiskowej znajdującej się na terenie parku uzdrowiskowego (teren gminy miejskiej i wiejskiej Lidzbark Warmiński) oraz działania zabezpieczające padłego dzika z podejrzeniem zakażenia ASF. W ćwiczeniach uczestniczyły Państwowa Straż Pożarna, OSP Rogóż, Policja, Joannici Dzieło Pomocy, gminne oraz powiatowe Zespoły Zarządzania Kryzysowego. Scenariusz zakładał akcje gaśniczą w pobliżu budowanego pawilonu zdrowia, ewakuacje pracowników z budowy i zabezpieczenie padłego dzika. Akcje koordynowali: Wójt Gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis, Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski, Wicestarosta Powiatu Lidzbarskiego Jarosław Kogut oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. mgr inż. Rafał Szymukowicz.

Print Friendly, PDF & Email