Wczoraj tj. 17 kwietnia 2024 roku nad Jeziorem Wielochowskim odbyły się ćwiczenia OSP Runowo i OSP Stryjkowo z zakresu ratownictwa wodnego. Szkolenie prowadził Krzysztof Szram – Wiceprezes-Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Runowie. Szkolenie było okazją do wypróbowania sprzętu zakupionego w ramach projektu „OSP – Działania ratowniczo – gaśnicze (sprzęt ratownictwa wodnego)” na który pozyskano środki z Fundacji KGHM Polska Miedź. Dofinansowanie w kwocie 10 000 zł pozwoliło na zakup wyposażenia dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Runowie. Środki finansowe zostały przeznaczone na zakup odzieży ochronnej a dokładnie kombinezonów suchych: Racing RSKTM2020 PROFESSIONAL. Kombinezony te mają zabezpieczyć ratowników przed utratą ciepła oraz umożliwić bezpieczne i komfortowe przeprowadzanie akcji ratowniczych na akwenach wodnych. Zakup tego sprzętu był niezbędny do skutecznych działań ratowniczych. Pozyskane dofinansowanie było efektem współpracy z Gminą Lidzbark Warmińskim.

 

Print Friendly, PDF & Email