W dniu 12 października 2023 r. Wójt Gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis wraz z innymi samorządowcami z terenu województwa warmińsko – mazurskiego uczestniczył w podpisaniu aktu erekcyjnego potwierdzającego wolę utworzenia spółki SIM KZN Pojezierze.

Spółka przy wsparciu Krajowego Zasobu Nieruchomości ma na celu budowę mieszkań społecznych na wynajem o umiarkowanym czynszu i z możliwością wykupu. Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe, to kolejny pomysł rządu na wsparcie rynku mieszkaniowego dla osób nie mających zdolności kredytowej.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców gminy Lidzbark Warmiński, którzy mają trudności w zakupie mieszkania, samorząd gminy przystąpił do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (SIM) – wyjaśnia Wójt Gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis i dodaje, że ma to istotne znaczenie dla poprawy jakości życia mieszkańców naszej gminy.

Gmina Lidzbark Warmiński planuje budowę mieszkań w miejscowości Pilnik, jeśli Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przekaże gminie grunty na ten cel. Jak dodaje Wójt Gminy jest to dobra lokalizacja ze względu na bliskość położenia miasta i dobrego dojazdu np. do pracy.

Print Friendly, PDF & Email