ul. Krasickiego 1, 11-100 Lidzbark Warmiński

Gmina Lidzbark Warmiński  w ramach projektu „Zdalna Szkoła” pozyskała grant w wysokości 59 089,20 zł na zakup sprzętu komputerowego do gminnych placówek oświatowych.

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację w Polsce spowodowaną wprowadzeniem stanu epidemii, w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 i zamknięciem szkół na wiele tygodni. Istniejąca sytuacja wymusiła wprowadzenie nowych standardów realizacji zajęć edukacyjnych poprzez naukę zdalną.

Dzięki udziałowi w projekcie realizowanemu w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, gmina otrzymała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na zakup 20 laptopów i 20 sztuk oprogramowania. Sprzęt został przekazany najbardziej potrzebującym szkołom z terenu gminy.

– Poprzez udział w projekcie mogliśmy zakupić sprzęt komputerowy, który będzie umożliwiał kontynuowanie podstawy programowej w warunkach domowych. Zdaję sobie sprawę, że nauka w czasie pandemii jest trudna i pochłania o wiele więcej czasu niż zwykle, dlatego cieszę się, że chociaż w taki sposób mogliśmy się przyczynić, aby pomóc uczniom i nauczycielom z naszych placówek – powiedział Wójt Gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis.

Print Friendly, PDF & Email
Kartka z kalendarza

mapa interaktywna
Sieć drogowa

atlas

Współpraca zagraniczna

WMIR

krajowa mapa zagrozen