Zawody jeździeckie w Babiaku

W niedziele, 16 czerwca 2019 r. w Babiaku odbyły się IX Regionalne Zawody Jeździeckie w Skokach Przez Przeszkody. Impreza cykliczna zorganizowana przez Gminę Lidzbark Warmiński, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pilniku oraz Sołectwo Babiak.

Zawody otworzył Wójt Gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis, który gorąco przywitał wszystkich zawodników życząc im wspaniałych osiągnięć w sportowej rywalizacji i miłych wspomnień z Babiaka. A wszystkim zgromadzonym – wspaniałego, emocjonującego sportowego widowiska.

Jak co roku frekwencja wśród zawodników dopisała. W zawodach startowało ok. 50 zawodników z 10 klubów jeździeckich z terenu Polski północno – wschodniej.  Zawodnicy walczyli nie tylko o miano najlepszego, ale także o niemałą pulę nagród w postaci statuetek ufundowanych przez Gminę Lidzbark Warmiński, nagród pieniężnych, na które Gmina Lidzbark Warmiński wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Pilniku przekazała 3,5 tys. złotych oraz nagród rzeczowych ufundowanych przez Związek Gmin Warmińsko – Mazurskich w Olsztynie.

Smakowitości w postaci ciast, pierogów i innych pyszności własnej roboty zaprezentowało  Koło Gospodyń Wiejskich w Babiaku.

Podczas zawodów miłą niespodzianką było wręczenie Wójtowi Gminy Fabianowi Andrukajtisowi Honorowej Srebrnej Odznaki Polskiego Związku Jeździeckiego za zasługi propagowania jeździectwa na Warmii i Mazurach.

Wyniki:

Konkurs przyjazny dzieciom – 40cm

Ex aequo:

Emilia Lewandowska, koń Matador, Polish Pony Club
Zuzanna Topa, koń R-Food Adonis AZ, Polish Pony Club
Karolina Szostawicka, koń Maciejka, Polish Pony Club
Klaudia Grabowska, koń Krzyś, Klub Jeździecki Kamińskich
Wiktoria Łuczkowska, koń Krzyś, Klub Jeździecki Kamińskich

 

Konkurs przyjazny dzieciom – 60cm

Ex aequo:
Karolina Szostawicka, koń Maciejka, Polish Pony Club
Małgorzata Tyllo, koń Nokaut, Polish Pony Club
Karolina Szostawicka, koń Maciejka, Polish Pony Club
Lena Banasiuk, koń Malibu Star, Polish Pony Club
Emilia Lewandowska, koń Matador, Polish Pony Club      
Jakub Mroczek, koń Ander, Polish Pony Club        
Naomi Biziewska, koń Jankes, Polish Pony Club    
Martyna Stankiewicz, koń Euforia, Klub Jeździecki Lipnik
Gabriela Daniszewska, koń Wotan, Polish Pony Club        

 

Klasa LL mini

1. Aleksandra Kruczek, koń Sopran, Klub Jeździecki Kamińskich
2. Oliwia Nowacka, koń Kros GB, Jacek Dyrda
3. Gabriela Daniszewska, koń Wotan, Polish Pony Club

 

 Klasa LL z trafieniem w normę czasu

1. Antonina Dyrda, koń Proximus, Klub Jeździecki Kamińskich
2. Agata Przewożniczuk, koń Argento, Młodzieżowy Klub Jeździecki Nenia w Pasłęku
3. Aleksandra Kruczek, koń Sopran, Klub Jeździecki Kamińskich

           

Klasa L  na styl jeźdźca – Licencyjny

1. Wiktoria Wąsowicz, koń Rafa, Polish Pony Club
2. Hanna Mikołajczyk, koń Princessa, Polish Pony Club

           

Klasa L – zwykły

1. Antonina Dyrda, koń Proximus, Klub Jeździecki Kamińskich
2. Antonina Dyrda, koń Roki, Klub Jeździecki Kamińskich
3. Julia Parda, koń Elza – Juultje, Polish Pony Club

 

Klasa P z Jockerem

1. Natalia Kasza, koń Arieta, Młodzieżowy Klub Jeździecki Nenia w Pasłęku
2. Julia Bejda, koń Lachati, Klub Sportowy AZS Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
3. Kaja Pietrzak, koń Luisiana, Klub Jeździecki Kaja Czosnowo

 

Klasa N – zwykły

1. Kaja Pietrzak, koń Luisiana, Klub Jeździecki Kaja Czosnowo
2. Justyna Wrótna, koń Blaszka, Młodzieżowy Klub Jeździecki Nenia w Pasłęku
3. Julia Bejda, koń Lachati, Klub Sportowy AZS Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie