Serdecznie zapraszamy sołectwa, koła gospodyń wiejskich, ochotnicze straże pożarne lub inne organizacje bądź stowarzyszenia działające w danej wsi, a także grupy nieformalne z terenu gminy Lidzbark Warmiński do wzięcia udziału w gminnym konkursie „Najładniejszy wieniec dożynkowy”.

Celem konkursów jest kultywowanie i popularyzacja tradycji ludowych związanych ze Świętem Plonów; rozbudzanie zainteresowań twórczością ludową oraz budowanie tożsamości kulturowej w oparciu o ciągłość tradycji przekazywanej z pokolenia na pokolenie.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty podczas Gminnych Dożynek w Pilniku, które odbędą się 26 sierpnia 2023 r.

Zgłoszenia prosimy nadsyłać do:

4 sierpnia 2023 r. na adres: Urząd Gminy, ul. Krasickiego 1, 11-100 Lidzbark Warmiński lub pocztą e-mail: promocja@gminalidzbark.com

Poniżej do pobrania:

KARTA ZGŁOSZENIA – wieniec 2023

Kryteria Oceny Wieńca

REGULAMIN KONKURSU NA wieniec dożynkowy 2023

 

Print Friendly, PDF & Email