W dniu dzisiejszym  tzn. 29 kwietnia 2023 r. w godzinach porannych miałem zaszczyt i przyjemność gościć w gminie wiejskiej Lidzbark Warmiński Premiera Rzeczypospolitej Polskiej Pana Mateusza Morawieckiego.

Wizyta Pana Premiera dotyczyła inwestycji lokalnych, w tym budowy stacji uzdatniania wody, którą prowadzimy w miejscowości Blanki. Inwestycja ta dofinansowana jest z Rządowego Funduszu  Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.

Stacja uzdatniania wody w miejscowości Blanki jest budowana w celu odciążenia dotychczas funkcjonującej stacji uzdatniania wody w Kraszewie, która to zasila aż 16 miejscowości. W okresie letnim powoduje to niedobór wody na krańcowych odcinkach sieci, w tym również w Blankach.

Wizyta Premiera RP w Blankach była poprzedzona krótkim spotkaniem w budynku Urzędu Gminy.

– Jestem zaszczycony i dumny, że mogłem gościć Premiera Mateusza Morawieckiego w  Urzędzie Gminy i odbyć z nim krótką rozmowę dotyczącą realizowanych i planowanych inwestycji na terenie gminy wiejskiej Lidzbark Warmiński.  To historyczne wydarzenie dla naszej gminy  – powiedział Wójt Fabian Andrukajtis.

Print Friendly, PDF & Email