Wychowanie dzieci niejednokrotnie przysparza wielu problemów.
Każde dziecko jest inne, ma inne potrzeby i inne możliwości. Rodzice niejednokrotnie stają przed dylematami jak zachować się w sytuacjach trudnych wychowawczo, jak wspierać dziecko, jak do niego mówić, by nas słuchało, jak sprawić by dokonywało mądrych wyborów w wieku nastoletnim. Nikt nie urodził się rodzicem, a bycie nim wymaga od nas samych dużo pracy i zaangażowania.

Dlatego zachęcamy rodziców z terenu Gminy Lidzbark Warmiński do udziału w bezpłatnych warsztatach wychowania bez przemocy.
Spotkania edukacyjne stanowią cenną okazję do rozwoju osobistego, zdobycia praktycznej wiedzy i umiejętności, a także będą miały wpływ na tworzenie zdrowych i harmonijnych relacji z dziećmi. Warsztaty dają narzędzie do lepszego zrozumienia swoich dzieci i efektywnego wypełniania swojej roli w procesie wychowawczym.

Dlaczego warto skorzystać?

– Warsztaty dla rodziców pozwolą lepiej zrozumieć etapy rozwoju dziecka i jego potrzeby. Wiedza ta pozwala na bardziej efektywne wsparcie i odpowiednie dostosowanie rodzicielskich reakcji do różnych sytuacji.

– Nauczą rodziców jak poprawić komunikację z dziećmi. Pomogą w nabyciu umiejętności słuchania, zadawania pytań i wyrażania swoich myśli w sposób zrozumiały i wspierający, co jest kluczowe dla tworzenia zdrowych relacji z dzieckiem.

-Nauczą rodziców technik radzenia sobie z trudnymi sytuacjami i zapobiegania konfliktom..

-Nauczą rodziców , jak pomóc swoim dzieciom radzić sobie z emocjami i rozwijać zdrowe umiejętności emocjonalne.

-Pomogą w rozwoju osobistym i wzbogacą wiedzę rodziców na temat pedagogiki i psychologii dziecięcej.

-Dadzą szansę poznać innych rodziców i wymieniać się doświadczeniami oraz wspierać się nawzajem.

-Pozwolą zapoznać się z różnymi podejściami wychowawczymi, dzięki czemu mogą wybrać to, które najlepiej odpowiada na potrzeby ich dziecka i rodziny.

Oprócz tego zachęcamy do skorzystania z bezpłatnego wsparcia psychologicznego i socjalnego.

Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić pod numer telefony 89 767 32 74 w. 11, 12,17 lub wysłać zgłoszenie na adres email ps@gopslidzbarkwarm.pl

#MRIPS

projekt GOPS wsparcie dla rodzin

Print Friendly, PDF & Email