ul. Krasickiego 1, 11-100 Lidzbark Warmiński

W niedzielę, 3 czerwca 2018r. w Babiaku odbyły się VIII Regionalne Zawody Jeździeckie w Skokach Przez Przeszkody. Tegoroczna impreza zorganizowana została przez: Gminę Lidzbark Warmiński, Klub Jeździecki „Kamińskich”, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pilniku, Fundację ARCHE oraz Sołectwo Babiak

Zawody oficjalnie rozpoczął Wójt Gminy Lidzbark Warmiński Pan Fabian Andrukajtis, który serdecznie przywitał przybyłych zawodników oraz publiczność. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele władz samorządowych i oświaty. Dla przybyłych gości został zorganizowany konkurs rzutu podkową do celu, który wygrał Wójt naszej gminy – Fabian Andrukajtis.

Specjalne podziękowania zostały skierowane do Pana Jacka Kruka, który wypożyczył krzewy do przyozdobienia przeszkód konnych.

Łącznie w zawodach wzięło udział 30 zawodników reprezentujących 10 klubów jeździeckich. Zawodnicy otrzymali statuetki oraz nagrody pieniężne za pierwsze 5 miejsc ufundowane przez Gminę Lidzbark Warmiński i Gminy Ośrodek Kultury i Sportu w Pilniku.

Najmłodszy uczestnik zawodów otrzymał nagrodę specjalną ufundowaną przez sołectwo Babiak, z kolei Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Babiak oraz właściciel firmy Joker ufundowali nagrodę dla najwszechstronniejszego uczestnika.

Dla dzieci przygotowany został konkurs plastyczny z nagrodami. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować plakat związany z tematyką koni i jeździectwa. Wszyscy otrzymali drobne nagrody. Jedną z atrakcji była również dmuchana zjeżdżalnia.

Pomimo upału zawody cieszyły się dobrą frekwencją zarówno wśród zawodników jak i kibiców. Zmaganiom sportowym nieustannie towarzyszyły emocje, okrzyki i gorące brawa. Nie zabrakło również zaangażowania i zapału do walki wśród młodych jeźdźców.

 

Kartka z kalendarza

300+

mapa interaktywna
Sieć drogowa

atlas

Współpraca zagraniczna

WMIR

krajowa mapa zagrozen