Licznik odwiedzin
  • 194127Odsłon razem:
  • 215Odsłon dzisiaj:
  • 2Aktualnie na stronie:

28 kwietnia 2017r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Pilniku odbył się V Gminny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”. Na zaproszenie organizatorów na konkurs przybyli: Zastępca Wójta Gminy Lidzbark Warmiński Tomasz Kołodziejczyk, Dyrektor Zespołu Szkół w Rogóżu Brygida Małeć oraz Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Runowie Anna Renata Sobolewska.

Uczniowie klas IV- VI, mistrzowie i wicemistrzowie ortografii szkół podstawowych z terenu Gminy Lidzbark Warmiński: Wiktoria Rudzicz, Szymon Miściur – Kłębowo; Oliwia Sosnowska, Zuzanna Kondratowicz – Kraszewo; Kamil Ślęzak, Konrad Wiciński – Rogóż; Karolina Kołodziejska, Michał Jasinowicz –  Runowo, rozwiązywali test ortograficzny przygotowany przez Barbarę Januszkiewicz.

Prace konkursowe sprawdzała komisja w składzie: Edyta Dec, Renata Gudowicz, Joanna Łukaszewicz, Jolanta Wójcik.

Tytuł Mistrza Ortografii zdobyła Wiktoria Rudzicz (SP Kłębowo), tytuł Wicemistrza – Oliwia Sosnowska (SP Kraszewo), III miejsce zajął Konrad Wiciński (SP Rogóż).

Laureatom wręczono dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Lidzbarku Warmińskim i organizatorów konkursu: Renatę Gudowicz i Jolantę Wójcik.

Wszyscy uczestnicy otrzymali również nagrody za udział w zmaganiach z ortografią.

Konkurs przebiegał w miłej, przyjaznej atmosferze.

Oczekując na wyniki, uczestnicy skorzystali z przygotowanego przez organizatorów poczęstunku.

Tekst: Renata Gudowicz
Zespół Szkół w Rogóżu

Kartka z kalendarza

Prognoza pogody
Pogoda - Lidzbark Warmiński
Znajdź nas na facebooku!
Znajdź nas na facebooku!
Pogoń za Kopernikiem
Pogoń za Kopernikiem
Wydarzenia
  1. Wyginam Śmiało Ciało

    Sierpień 2 @ 18:00 - Październik 31 @ 19:00
Najnowsze wpisy
mapa gminy
mapa interaktywna
atlas
WMIR
Karta Dużej Rodziny
karta
KDR