ul. Krasickiego 1, 11-100 Lidzbark Warmiński

W sobotę, 29 września br. we wsi Łaniewo odbył się już V Festiwal Pieczonego Kartofla. Jest to kolejna inicjatywa Stowarzyszenia „Razem dla Łaniewa”. Gościem specjalnym był Jakub Kuroń, zawodowy kucharz, szef kuchni, autor wielu książek i uczestnik programów telewizyjnych.

Imprezie towarzyszył, jak co roku konkurs kulinarny „Wariacje na temat kartofla”, w którym wzięło udział 7 osób. Smak, kreatywność i ogólny talent kulinarny oceniało jury w składzie: Jakub Kuroń, Bogumiła Kuroń oraz Wójt Gminy Fabian Andrukajtis. Jury musiało zmierzyć się z trudnym wyborem, lecz po długiej naradzie przyznano następujące miejsca:

I miejsce za kotlety ziemniaczane w sosie kurkowym, gołąbki ziemniaczane i placki ziemniaczane, Pani Zofii Czuk z Wolnicy gm. Lubomino.

II miejsce za kluski śląskie z mięsem, placki ziemniaczane z mięsem oraz krokiety po japońsku, Pani Jadwidze Chodowiec z Miłogórza gm. Lidzbark Warmiński.

III miejsce za zupę porowo-ziemniaczaną, różowe placki ziemniaczane z sosem twarogowo-ogórkowym Pani Annie Czech z Lidzbarka Warmińskiego.

Na scenie zaprezentował się zespół TON z Żywca oraz zespół THE SUITS z Warszawy. Gościem wieczoru był zespół ,,Precedance”. Całość prowadził Krzysztof Łobodziński. Nie zabrakło chętnych żeby spróbować ciepłą kartoflankę i pieczonych w ognisku kartofli. Współorganizatorem imprezy była Gmina Lidzbark Warmiński oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pilniku, który ufundował nagrody w konkursie.

image_print
Kartka z kalendarza

mapa interaktywna
Sieć drogowa

atlas

Współpraca zagraniczna

WMIR

krajowa mapa zagrozen