ul. Krasickiego 1, 11-100 Lidzbark Warmiński

17 maja 2018r. w SP Runowo odbyła się V edycja Gminnego Turnieju Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Głównym celem Turnieju było propagowanie wiedzy i poszerzanie zainteresowań uczniów zarówno językiem angielskim, jak i ważnym dla nauki języka aspektem kulturoznawczym.

Dwuosobowe reprezentacje szkół z Gminy Lidzbark Warm. powitała Pani Dyrektor Anna Sobolewska, która zwróciła uwagę na znaczenie nauczania i uczenia się języków obcych w dzisiejszym świecie bez granic.  

W pierwszym etapie konkursu uczniowie rozwiązywali test zawierający pytania otwarte i zamknięte. W tym etapie zwyciężyła uczennica naszej szkoły Dominika z kl. VI, drugie miejsce zajął Szymon ze szkoły w Kłębowie, trzecie miejsce zajął Adrian ze szkoły w  Rogóżu.

W drugim etapie drużyny  prezentowały przygotowane symbole krajów anglojęzycznych.

III miejsce-Zespół Szkół w Rogóżu,

II miejsce-Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Runowie,

I miejsce-Szkoła Podstawowa im. Ks. Bpa gen. broni Tadeusza Płoskiego w Kłębowie.

Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Gminy Lidzbark Warm. za co składamy serdeczne podziękowanie. Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy i życzymy powodzenia w zdobywaniu kompetencji językowych. Nauczycielom języka angielskiego Pani Andżelice W i Pani Alicji C. dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu a rodzicom i opiekunom za zaangażowanie w przygotowania i przebieg turnieju.

                                                                                                                         Barbara Tatol

                                                                               

image_print
Kartka z kalendarza

mapa interaktywna
Sieć drogowa

atlas

Współpraca zagraniczna

WMIR

krajowa mapa zagrozen