ul. Krasickiego 1, 11-100 Lidzbark Warmiński
życzenia
informacja wpłaty

Do tegorocznego konkursu „Czysta i piękna zagroda – estetyczna wieś” organizowanego przez Związek Gmin Warmińsko – Mazurskich przystąpiło 26 wsi z całego województwa warmińsko – mazurskiego.  Z gminy Lidzbark Warmińsko to sołectwo Kraszewo od wiosny starało się poprawić wizerunek swoich posesji i przestrzeni publicznej.

Podczas oficjalnego rozstrzygnięcia konkursu, który odbył się 3 października 2019 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie,  sołectwo Kraszewo otrzymało 1 500,00 zł za zajęcie XI miejsca. Nagrodę sponsorował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nagrodę odbierali: Sołtys Wiesława Pieńkowska, Radny Andrzej Smukowski oraz Agnieszka Jankowska Kierownik Referatu Funduszy Pomocowych, Oświaty i Promocji Urzędu Gminy Lidzbark Warmiński.

Konkurs „Czysta i piękna zagroda – estetyczna wieś” to jeden z najbardziej prestiżowych tego typu konkursów w regionie. Celem konkursu jest poprawa stanu ekologicznego i estetycznego wsi z terenu gmin należących do Związku Gmin Warmińsko – Mazurskich.

Zwycięzcą tegorocznego konkursu została wieś Żegoty w gminy Kiwity, drugie miejsce zdobył Nibork Drugi gmina Nidzica, trzecie Stryjewo w gminie Biskupiec. Wyróżnionych nagrodami finansowymi zostało ogółem 13 wsi.

Print Friendly, PDF & Email
Kartka z kalendarza

mapa interaktywna
Sieć drogowa

atlas

Współpraca zagraniczna

WMIR

krajowa mapa zagrozen