Czad – cichy zabójca
Czad – cichy zabójca
Znajdź nas na facebooku!
Znajdź nas na facebooku!
Licznik odwiedzin
  • 227780Odsłon razem:
  • 159Odsłon dzisiaj:
  • 3Aktualnie na stronie:

W piątek, 9 marca, Sołtysi z Gminy Lidzbark Warmiński wraz z Zastępcą Wójta Panem Tomaszem Kołodziejczykiem, mieli przyjemność wziąć udział w Samorządowym Dniu Sołtysa organizowanym przez Samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego. W spotkaniu w Ostródzie wzięło udział około 1700 sołtysów z województwa warmińsko-mazurskiego.

Zarówno Marszałek Województwa, Pan Gustaw Marek Brzezin, jak i Arcybiskup Metropolita Warmiński Józef Górzyński, w swoich przemowach podkreślili rolę sołtysów w lokalnych społecznościach i dziękowali za ich codzienną pracę i zaangażowanie. Podczas spotkania Sołtysi mieli także okazję wysłuchać wykładu prof. Stanisława Achremczyka, oraz obejrzeć występ Zespołu Pieśni i Tańca Kortowo Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Spotkanie było doskonałą okazją do wyróżnienia 100 najbardziej zasłużonych sołtysów z całego województwa. Wyróżnienia zostały wręczone sołtysom angażującym się w poprawę bytu i estetyki wsi. Z Gminy Lidzbark Warmiński wyróżnienie z rąk Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina, otrzymała w tym roku Pani Agnieszka Korosteńska – Sołtys wsi Stryjkowo. Serdecznie gratulujemy!

Kartka z kalendarza

Prognoza pogody
Pogoda - Lidzbark Warmiński
Pogoń za Kopernikiem
Pogoń za Kopernikiem
Wydarzenia
  1. Konkurs „Kocham Śpiewać Polskie Piosenki”

    Marzec 16 @ 09:00 - Kwiecień 17 @ 17:00
  2. Jarmark Wielkanocny 2018

    Marzec 25 @ 12:00 - 20:00
Najnowsze wpisy
mapa interaktywna
atlas
WMIR
Karta Dużej Rodziny
karta
KDR