ul. Krasickiego 1, 11-100 Lidzbark Warmiński

W piątek, 9 marca, Sołtysi z Gminy Lidzbark Warmiński wraz z Zastępcą Wójta Panem Tomaszem Kołodziejczykiem, mieli przyjemność wziąć udział w Samorządowym Dniu Sołtysa organizowanym przez Samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego. W spotkaniu w Ostródzie wzięło udział około 1700 sołtysów z województwa warmińsko-mazurskiego.

Zarówno Marszałek Województwa, Pan Gustaw Marek Brzezin, jak i Arcybiskup Metropolita Warmiński Józef Górzyński, w swoich przemowach podkreślili rolę sołtysów w lokalnych społecznościach i dziękowali za ich codzienną pracę i zaangażowanie. Podczas spotkania Sołtysi mieli także okazję wysłuchać wykładu prof. Stanisława Achremczyka, oraz obejrzeć występ Zespołu Pieśni i Tańca Kortowo Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Spotkanie było doskonałą okazją do wyróżnienia 100 najbardziej zasłużonych sołtysów z całego województwa. Wyróżnienia zostały wręczone sołtysom angażującym się w poprawę bytu i estetyki wsi. Z Gminy Lidzbark Warmiński wyróżnienie z rąk Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina, otrzymała w tym roku Pani Agnieszka Korosteńska – Sołtys wsi Stryjkowo. Serdecznie gratulujemy!

Kartka z kalendarza

300+

mapa interaktywna
Sieć drogowa

atlas

Współpraca zagraniczna

WMIR

krajowa mapa zagrozen