ul. Krasickiego 1, 11-100 Lidzbark Warmiński

Już po raz kolejny odbył się gminny etap konkursu wiedzy o zamkach gotyckich, organizowany w ramach członkostwa gminy Lidzbark Warmiński w Stowarzyszeniu gmin „Dom Warmiński”. Organizatorami konkursu na szczeblu centralnym są: Stowarzyszenie gmin „Polskie zamki gotyckie”, Stowarzyszenie „Dom Warmiński” oraz Urząd Miasta i Gminy we Fromborku. Tym razem 17 uczniów szkół podstawowych spotkało się 4 kwietnia br. w świetlicy wiejskiej w Runowie, aby rywalizować ze sobą w historii dawnego państwa krzyżackiego obejmującego obszar dzisiejszej północno-wschodniej Polski. 

Komisja w składzie: Izabela Treutle reprezentująca Lidzbarski Dom Kultury w Lidzbarku Warmińskim, Marta Straszyńska ze Stowarzyszenia „Dom Warmiński” oraz Joanna Gowkielewicz, pracownik Urzędu Gminy w Lidzbarku Warmińskim wyłoniły laureatów konkursu.

I miejsce zajęła Amelia Rasińska, II miejsce Kacper Broński, III miejsce zajął Łukasz Słoński. Wszyscy laureaci to uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ks. Bpa gen. broni Tadeusza Płoskiego w Kłębowie.

Obecny podczas konkursu Zastępca Wójta Gminy Lidzbark Warmiński Tomasz Kołodziejczyk wręczył uczestnikom konkursu dyplomy oraz atrakcyjne nagrody.

W finale, który odbędzie się w dniu 6 czerwca 2019 roku w Urzędzie Miasta i Gminy we Fromborku, gminę Lidzbark Warmiński reprezentować będą: Amelia Rasińska oraz Kacper Broński.

Życzymy powodzenia.

Print Friendly, PDF & Email
Kartka z kalendarza

mapa interaktywna
Sieć drogowa

atlas

Współpraca zagraniczna

WMIR

krajowa mapa zagrozen