ul. Krasickiego 1, 11-100 Lidzbark Warmiński

logoW niedziele, 14 czerwca 2015 r. odbyła się kolejna edycja Regionalnych Zawodów Jeździeckich w Skokach Przez Przeszkody w Gminie Lidzbark Warmiński, którą zorganizowano po raz trzeci w miejscowości Babiak.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w intencji zawodników i trenerów, którą celebrował ks. Sławomir Wiśniewski w kościele pw. świętych Augustyna i Anny w Babiaku. Przybyłych gości i okolicznych mieszkańców przywitał w im. Wójta Gminy Lidzbark Warmiński jego zastępca Tomasz Kołodziejczyk wraz z Prezesem Klubu Jeździeckiego „Kamińskich” Józef Kamiński.

Świetna pogoda, warunki oraz wspaniała oprawa na torze sprzyjała zawodnikom w rywalizacji. W zawodach startowało aż 60 koni, 35 zawodników reprezentowało 15 klubów jeździeckich. Ponadto odbył się konkurs klasy „LL mini” dla najmłodszych jeźdźców. Zawodnicy otrzymali statuetki ufundowane przez Firmę „Szkło” oraz nagrody pieniężne za pierwsze 5 miejsc w każdej kategorii ufundowane przez Gminę Lidzbark Warmiński.

Ogromną atrakcją dla dzieci był kucyk z zaprzęgiem, który pod czujnym okiem właściciela Krzysztofa Szrama, przewoził dzieci po boisku. Podczas zawodów odbył się konkurs plastyczny, w którym dzieci miały za zadanie namalować jak najładniejszego konia.

Smakowitości zaprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich w Babiaku m.in.: ciasta, pierogi oraz inne pyszności własnej roboty.

Po zawodach przyszedł czas na zabawę. Po występach zespołów tanecznych dzieci z MDK im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim zaprezentowały się zespoły muzyczne: Rogóżanie, Kalina z Rogóża, Czesław Band z Runowa, Zespół Pieśni i Tańca Ignalin oraz zespół „Ale Babki” z Sarnowa.
Organizatorami imprezy byli: Gmina Lidzbark Warmiński, Klub Jeździecki „Kamińskich”, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pilniku oraz Sołectwo Babiak. Impreza odbyła się pod patronatem Wójta Gminy Lidzbark Warmiński.

Sponsorom tj. Firmie Wenglorz, Firmie „Szkło”, Firmie „Budokop”, Księgarni „Papirus”, Pani Ani Czeryba i Panu Pawłowi Płochockiemu serdecznie dziękujemy za wsparcie.

Wyniki

Klasa LL mini
1 miejsce Dorota Waraksa na koniu Warka – BPK
2 miejsce Natalia Romanowicz na koniu Adonis – Klub Izabelka Braniewo
3 miejsce Julia Brdak na koniu Ibis – OJ Amador Morąg
4 miejsce Łucja Emilianowicz na koniu Jutrzenka – Klub Izabelka Braniewo
5 miejsce Tomasz Kardacz na koniu Kameliowa Dama – Stajnia Syriusz

Klasa LL z trafieniem w normę czasu
1 miejsce Wiktor Piechota na koniu Dżakaro – SKJ Revel
2 miejsce Julia Bejda na koniu Lachapi – Klub Izabelka Braniewo
3 miejsce Małgorzata Bielecka na koniu Dagny- BPK
4 miejsce Karina Piechota na koniu Duszka – SKJ Revel
5 miejsce Kaja Pietrzak na koniu Cypis – KJ Kaja Czosnowa

Klasa L zwykły
1 miejsce Weronika Makutunowicz na koniu Lancaster – BPK
2 miejsce Weronika Wiśniewska na koniu Luizjana – KJ Nenia Pasłęk
3 miejsce Magdalena Pietrzak na koniu Cantana – KJ Wertyn Piastowo
4 miejsce Justyna Wrótna na koniu Tracy – KJ Nenia Pasłęk
5 miejsce Karina Piechota na koniu Duszka – SKJ Revel

Klasa P z jokerem
1 miejsce Aleksandra Dec na koniu Paradox – KJ Kamińskich
2 miejsce Laura Piotrowicz na koniu Pessaro – KJ Kamińskich
3 miejsce Weronika Wiśniewska na koniu Blaszka – KJ Nenia Pasłęk
4 miejsce Kinga Fidura na koniu Elbra – BPK
5 miejsce Katarzyna Koroblewska na koniu Werbunek – SKJ Baskil Rzeczna

Klasa N dwufazowy
1 miejsce Alicja Soroka na koniu Irys – SKJ Baskil Rzeczna
2 miejsce Laura Piotrowicz na koniu Pessaro – KJ Kamińskich
3 miejsce Katarzyna Kaim na koniu Puszatka – KJ Braci Romanowskich
4 miejsce Aleksandra Dec na koniu Paradox – KJ Kamińskich
5 Weronika Makutunowicz na koniu Lancaster – BPK

 

image_print
Kartka z kalendarza

mapa interaktywna
Sieć drogowa

atlas

Współpraca zagraniczna

WMIR

krajowa mapa zagrozen