Już 3 lipca w niedzielę zapraszamy do Zielarskiej Wsi Blanki na V Festiwal Ziół „Blanki ziołami pachnące”. O niezwykłej mocy ziół i możliwości ich wykorzystania w kuchni i lecznictwie przekonywać będą panie ze Stowarzyszenia „Babki Zielarki” współorganizatorki festiwalu, które ugoszczą wszystkich wspaniałymi wyrobami regionalnymi m.in. zupą z pokrzywy.
Już teraz zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie kulinarnym „ziołowa potrawa” który zostanie rozstrzygnięty podczas festiwalu. Atrakcyjne nagrody! I miejsce w konkursie to bon o wartości 300 zł i voucher na przelot paralotnią. Więcej informacji na stronie gminalidzbark.com
Oprócz występów artystycznych i animacji dla dzieci odbędą się warsztaty ziołowe.

Festiwal rozpocznie się mszą św. o godz. 13.00 w kościele p.w. Świętego Michała Archanioła w Blankach. Po mszy nastąpi przemarsz na plac i dalsza część imprezy.

Organizatorami festiwalu jest Stowarzyszenie „Babki Zielarki”, Gmina Lidzbark Warmiński oraz Gminne Centrum Kultury w Pilniku.

Zapraszamy wszystkich do Blanek!

Pamiętaj 3 lipca – niedziela!!

Baw i ucz się razem z nami!

festiwal ziół

Print Friendly, PDF & Email