Zielarska Wieś Blanki zaprasza wszystkich miłośników zielarstwa, przyrody, ekologii, naturalnych smaków i zapachów na ,,VII Festiwal Ziół”.

Jak co roku odbędą się prezentacje wyrobów z ziół, warsztaty oraz konkursy o tematyce zielarskiej. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach tworzenia eko-wianków z kwiatów i innych roślin czy warsztatach zupy pokrzywowej.

Podczas tej edycji wydarzenia odbędzie się panel poświęcony roli zielarstwa w życiu dawnych Warmiaków oraz wierzeniom i magicznym właściwościom ziół, który poprowadzi dr hab. Stanisław Czachorowski, prof. Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego na Wydziale Biologii i Biotechnologii w Olsztynie.

W trakcie festiwalu, oprócz konkursów dla publiczności, rozstrzygnięte zostaną konkursy kulinarne „Ziołowy napój” i „Ziołowe pieczywo” – zachęcamy do zgłaszania się do ww. konkursów – termin mija 23 czerwca br.

Na scenie zaprezentują się grupy artystyczne z regionu oraz zespoły ludowe, a także po raz pierwszy odbędą się występy grupy bębniarskiej. W ramach festiwalu będzie można odwiedzić jarmark z wyrobami lokalnych rzemieślników i stoiska z naturalnymi przetworami czy przyprawami. Na wszystkich uczestników festiwalu będą czekały różnorodne atrakcje, w tym strefa animacji dla najmłodszych. Wydarzenie zwieńczy koncert muzyczny z zabawą pod gwiazdami.

Festiwal rozpocznie się tradycyjnie mszą św. o godz. 13.00 w kościele p.w. Świętego Michała Archanioła w Blankach. Po mszy nastąpi przemarsz na plac i oficjalne otwarcie festiwalu.

Organizatorami festiwalu jest Stowarzyszenie „Babki Zielarki”, Mieszkańcy Blanek, Urząd Gminy Lidzbark Warmiński oraz Gminne Centrum Kultury w Pilniku.

Zadanie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Partnerzy strategiczni: Akustyk Mont Sp. z o. o., Veolia Północ Sp. z o. o.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło: Radio Olsztyn
Opiekę medialną nad wydarzeniem objęła: TVP 3 Olsztyn

Będzie ziołowo, ekologicznie, klimatycznie!
Czekamy na Was 30 czerwca 2024 roku w Blankach od godziny 13:00.

To będzie dzień bliżej natury!

Print Friendly, PDF & Email